Ve studii Berlínské university se říká, že opakované saunování stimuluje imunologické reakce cévního systému. Díky tomu mohou být utišeny i zánětlivé procesy arteriálního cévního systému. Sauna především působí pozitivně na látkovou výměnu a tím účinně předchází chřipkovým infekcím. Technickým výkřikem dneška je infračervená saunová kabina čili infrasauna, kterou je možné pohodlně umístit i v bytě. 

Efekty saunování jsou široké. Výzkumný tým v německém Tübingenu dokonce prokázal, že buňky potních žláz člověka produkují látky, které mají obdobný účinek jako antibiotika a mohou tedy přispět k obranyschopnosti organismu.

Infrasauna = ideální pro domácí saunování

S infrasaunou se nemusíte zahřívat velmi opatrně. V infračervené kabině se začnete potit sami od sebe, a to účinkem jemného tepla infračerveného záření typu C, které má s pozitivní dopad na detoxikaci organismu, na prokrvení a na látkovou výměnu. Příjemné teplo je také vhodný prostředek k uvolnění svalstva po sportovních výkonech a trénincích.

Sauna/infrasauna SMARTDále je infrasauna je vhodná i pro ty příznivce sauny, pro které je klasické saunování příliš horké. Je ovšem možné mít i obojí. Společnost Aquamarine Spa nabízí elektrické infračervené panely, které je možné instalovat i jako doplňkové vybavení do klasické sauny, a to pro mnoho modelů saun Klafs.

Ve všech infračervených kabinách Klafs se zdroj záření ukrývá v podobě infračerveného plošného vytápění za vnitřním dřevěným obkladem ze dřeva severské osiky.

Do bytových prostor jsou vhodné i jednoúčelové infrasauny, které jsou k dispozici i v prostorově úsporných provedeních.

Obrázek: Sauna/infrasauna řady Smart, prostorově úsporná (2 x 1,4 m), vytápění elektrickými kamny nebo infračervnými panely. Zdroj: AquamarineSpa.cz.