Poslední příspěvky

Sauna/infrasauna SMART

Ve studii Berlínské university se říká, že opakované saunování stimuluje imunologické reakce cévního systému. Díky tomu mohou být utišeny i zánětlivé procesy arteriálního cévního systému. Sauna především působí pozitivně na látkovou výměnu a tím účinně předchází chřipkovým infekcím. Technickým výkřikem dneška je infračervená saunová kabina čili infrasauna, kterou je možné pohodlně umístit i v bytě. 
Pokračování…


Téměř polovina bytů v České republice nesplňuje technické, hygienické nebo bezpečnostní nároky na řádné bydlení. Vyplývá to ze studie, kterou si nechala zpracovat Asociace výrobců minerální izolace (AVMI). Kromě hluku patří mezi největší rizika vlhkost, která způsobuje plísně.
Pokračování…


Bakteriální infekce může být příčinou řady typů zánětů, jako je třeba velmi běžný zánět močových cest a močového měchýře. V poslední době se stále naléhavěji hovoří o problému s bakteriální rezistencí. Bakterie se totiž léčbě antibiotiky brání a jsou schopny postupně vybudovat si vůči nim odolnost – rezistenci. Rezistence je zpravidla omezena na určitý typ antibiotika, a proto se pro léčbu hledají stále nové a nové preparáty.
Pokračování…